İstanbul İpek Halı Yıkama | En İyi Fiyatlar 2021

Halı Yıkama

Temizyana kuru temizleme şirketi olarak halı yıkama sektöründe muhteşem bir giriş yaparak siz müşterilerimizi memnun etmek ve çıkardığımızın işlerle kendimizi kanıtlamaya geldik. Her geçen gün hizmetlerimizde çeşitlilikleri artırma yönüne gidiyoruz. Bunlar kıyafet, halı yıkama, ipek halı yıkama, perde yıkama gibi her sektörde sizlere temizlik konusunda yardımcı olmak için varız. Teknoloji kullanımı, ustalaşmış ekip çevre dostu ilaç sıvı kullanımı ile kalitemizi kanıtlamış bulunmaktayız.

Ücretsiz Servis
50TL ve üzeri

Kapıda Ödeme

ipek Halı Yıkama Fiyatları

İPEK HALı YıKAMA FiYATLARı15 TL / m2
MAKİNE HALISI8 TL / m2
MAKİNE YÜN HALI10 TL / m2
ŞAGİ HALI10 TL / m2
ELDOKUMA ŞAGİ20 TL / m2
MİLAS HALI20 TL / m2
İSPARTA HALI15 TL / m2
LADİK HALI25 TL / m2
BÜNYAN HALI25 TL / m2
HEREKE HALI35 TL / m2
UŞAK HALISI25 TL / m2
AFGAN HALISI25 TL / m2
PECWORK HALI25 TL / m2
STEP HALI30 TL / m2
HALIFLEKS8 TL / m2
OVERLOK8 TL / m2
YERİNDE HALI YIKAMA8 TL / m2

En iyi : İstanbul Stor Perde Yıkama

İpek Halı Nedir?

İpek halı adından da anlaşılacağı gibi ipekten üretilmiş halıdır. 18 yy. da ilk örneklerine rastlanmıştır. İpek halı nedir sorusuna sizin için yanıtlıyoruz. İpek halılarının dokunması için kullanılan ipekler, ipek üreticiliği deyince akla ilk gelen Bursa şehrimizde üretilir. Bursa ve çevresinde çok fazla dut yetişmesinden dolayı en parlak ve dayanıklı ipek burada yetişir. Üretimin az olması ve zahmetli olması ipek fiyatlarında yansımıştır. Uzak doğudan ithal edilen ipeklerle kalitesi kıyaslanamaz. Ayrıca buna sahibiz: Stor Perde Yıkama Ümraniye .

İstanbul ipek Halı Yıkama
ipek halı yıkama fiyatları

Bu yüzdendir ki ipekten dokunan halılar çok kıymetlidir. Bursa ipeği yeniden gözde hale gelmiştir.  İpekten yapılmış halılar özellikle de hereke halısı dünyanın en değerli ve en kaliteli halısı unvanını korunmaktadır. Peki, ipek halıları nerede kullanılır. Karışık ve hareketli bir dekorasyon içinde daha sade tek renk ya da motifsiz halıları seçerek ortama ayrı bir şıklık katmış olursunuz ve tüm gözleri halınızın üstüne çekmiş olursunuz. Eğer sade bir ortam ise daha etnik desenleri ya da doğal motifleri olan halılarla ortamı hareket katabilirsiniz. İpek halının asaletini yansıtmasına izin vermiş olursunuz.

En Ucuz : Yorgan Yıkama

İpek Halı Özellikleri

Asaletin, şıklığın, zenginliğin adresi olarak gösterebiliriz.  İpek yoğunlukta olan saf bir iplikten dokunur. Tamamen doğal boyalar kullanılır. El dokumasıdır. Anadolu ve saray halıları olarak ikiye ayrılır. Anadolu ipek halıları genelde pastel tonları krem, pembe, ceviz yeşili, kırmızı renkler kullanılmış madalyonlu ve göbekli modeller tercih edilmiş. Genelde seccade tipli halı şeklinde dokunmuştur. Saray ipek halılar ise desen olarak natürel çiçek motifleri görülür. Klasik Osmanlı halısı diye geçer. Anadolu ve saray halisini birbirinden ayıran özellikler ise atılan düğüm sayısı, sıklıkları, kullanılan desen ve motiflerdir.

ipek Halı Yıkama
ipek halı yıkama fiyatları

En Ucuz : Gelinlik Kuru Temizleme

İpek Halılar Neden Pahalı ve Değerli?

Öncelikle ipekten üretildiğini için çok kıymetli olduğunu söylemiştik. Değerini artıran ikinci en önemli özelliği ise el dokuması olmasıdır. Bir metre kare halının 4 ile 6 ay gibi bir süre içinde dokunduğunu söylersek neden bu kadar değerli olduğunu yanıtını vermiş oluruz. Dokunmak istenen desen ve motiflere göre atılan ilmek ya da düğüm sayısı değişiyor. İnce bir çizgi yapabilmek için düğüm sıklığının arttırılması gerekir. Bu da el emeği girdiği için halının değerinin atamasına sebep olmuştur. Ayrıca tarihimizi ve kültürümüzü taşıyan motifleri sergilemesi eski usul yöntemlerle yapılması da değer konusunda ekstra artı katmaktadır. Etiler ipek halı yıkama olarak değerli halılarınız bizimle güvende.

En İyi : Kuru Temizleme hizmetleri

ipek Halı Yıkama Nasıl Yıkanır?

İpek halının evde temizlenme aşamasından bahsedecek olursak öncelikle basınç ayarı düşürülmüş bir süpürge ile tozunu almak gerekir. Sonra bir bez yardımı ile halının düğüm yönü belirlenir ve o yöne doğru silme işlemi yapılır. Ters yöne temizlik yapılması ipliklerine zarar verebilir. Silme işlemi yapılırken kullanılacak ilaç ve solüsyonlar doğal olmasına önem gösterilmelidir. Yoksa halıya geri dönüşü olmayan hasarlar oluşturabilirsiniz. Bu kadar değerli bir halıyı kullanılamaz hale getirmek istemezsiniz. Ayrıca maddi açıdan da zarara uğramış olursunuz. En son havalandırma işlemi ile hem kurutmuş hem de kullandığınız deterjan ve sıvıların kokusunu gitmesini sağlamış olursunuz. Bu işlem bittikten sonra yerine serip kullanmaya devam edebilirsiniz. Evde yapacağınız yanlış işlemler ile halınıza zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksektir. İpek halı nasıl yıkanır sorusunu cevapladık.

En İyi : istanbul Koltuk Yıkama

Bu özel halıların yıkaması temizliği zordur ve ekstra zahmet istemektedir. Bu nedenle evde yıkama yerine bu konuda uzmanlaşmış Temizyana kuru temizleme firmasını tercih edebilirsiniz

ipek Halı Yıkama
ipek halı yıkama fiyatları

Devamını Oku : Kuru temizleme fiyatları

ipek Halı Yıkama Uygun Fiyat

Temizyana  Alibeyköy Kuru Temizleme firması olarak diğer ürünlerin hizmetinde olduğu gibi hem kalite hem uygun fiyat ile nasıl hizmet sunduysak; ipek halı yıkamada da sunuyoruz. Uygun ipek halı yıkama fiyatları , kalite, özen, disiplin, çevre dostu olmamız konusundaki hassasiyetimiz ve son teknoloji kullanımı bizim her alan da vazgeçilmez düsturlarımızdır ipek halı yıkama fiyatları için iletişim numaralarımızdan bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Pahada ve değerde ağır olan eşyalarının bizde güvende olduğunu belirtmek isteriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir